03.06.2019 Bursa Altılı Ganyan Tahmini

SUPER STEEL risk edilebilir!.. AKYAZILI HANDE alternatif tek...

1.

Altılı ganyanın ilk ayağında 1.47.08 ile bu grup da en iyi mesafe derecesine sahip ve her geçen gün daha iyi duruma gelen (4) SUPER STEEL risk alınıp tek yazılabilecek isimdir.


Uzun, kısa, kaba kum, çim demeden başarılı koşan safkanın binicisi ile olan uyumu da çok iyi. 


Esasen zorlu geçmesini beklediğim ve favoriye rakip olarak gördüğüm bir kaç isim var. Ancak normal kuponumda bunlara yer vermeyeceğim. Riskli oyunları sevenler için alternatif bir şablonum da olacak. Alternatif şablonum benim oynayacağım oyunun aynısıdır. Sadece yüksek ikramiye hedefiyle oynayacağım ama riskli bir oyun.


Bu koşuda rakip olarak yazacağım safkanları bu şablona ekledim.


Kısaca normal kuponlar için SUPER STEEL tek atım olacak.

2.

(7) AKYAZILI HANDE gerek koşu tecrübesi, gerek binicisinin kendisini tanıması, gerekse çalışmalarındaki hazır görünümü ile koşuda favori olmayı hak ediyor. 


AGF tablosunda da günün öne çıkan isimlerinden biri olması muhtemeldir.


İki tekle oynayacaklar veya başka yerde tek bulamayanlar için alternatif tek olarak değerlendirilebilir. 


Rakip yazacaklar için özellikle cazip bir ismi önermek istiyorum. Bu safkan (10) PRENSES ZELAY olacak. Özellikle son sprintini çok beğendim. Geri planda tutulacak isimlerden biri olmasını bekliyorum. Çalışmalarını koşuya yansıtırsa hataları geri çevirmez.


Yine ilk koşusuna çıkacak olmasına rağmen (11) RABENDA çok konuşulan bir isim. Hazırlıklarında yeterli pişkinliğe ulaştığını ortaya koyan bu tayı da ihmal etmeye gelmez. Buraya at yazacakların dikkat etmelerinde fayda var.


(9) FINAL WALTZ şayet starta takılmazsa kesinlikle birinciliğin en güçlü adaylarından biri olur. Ancak iki koşusunda da düzgün çıkış yapamadı ve koşuya iyi başlayamayınca da daha baştan şansını yitirdi. Geniş oynayanlar değerlendirebilir.

3.

Dişilere has ve yamakların katıldığı bir koşu olması sürpriz ihtimalini arttırıyor. İki tekle oynayacaklar veya bütçesi elverenlerin bu koşuya mümkün olduğu kadar fazla at yazmalarını öneririm.


Çalışmalarını beğendiğim (8) ZEYTİNBAĞI ve (7) GÜLFEM benim öncelikle şans verdiğim ikilidir.


Bursa ya hazır getirilen (4) VİKONYA bu piste ilk kez çıkacak olsa da, iyi durumuyla ihmale gelmez.


Her ne kadar eski formundan uzak olsa da, burada en iyi dereceye sahip isim olan (12) GONCANUR sürpriz bir koşu çıkarabilir. Son sentetik pistte katıldığı koşuda kıpırdamalar olduğunu göstermişti. Kaba kumda daha iyi koştuğuna inanıyorum.


(6) GÖZYAŞI GECESİ bu gurubun üzerinde bir isim, ancak uzun zamandır sorunları nedeniyle koşmadı. Yarış nefesi eksik olduğu için daha geri planda tutuyorum. Ancak koşuda kalitesiyle şans verilebilir.


(3) MALAKKA start problemi olan bir isim. Starta çok fazla oyalanmazsa son koşusunu tekrarlayabilir.

4.

G-1 Dişi tay deneme de bile önlerde tuttuğum, %2 AGF ve 22 lira ganyanla koşmasına rağmen bahis oynadığım (6) BEKLENEN o koşuda beklemediğim bir yarış yaptı. Kaliteli ve kendisinden çok daha tecrübeli isimler arasında pek varlık gösteremese de, bu defa uygun rakipleri bulduğunu düşünüyorum.


Ben kuponuma tek yazacağım. Tek yazmak istemeyenlerin bu koşuyu kapatmalarını öneririm. 

5.

Handikap 15 koşulardan her zaman çok çekmişizdir. Çünkü istikrarsız ve formsuz isimlerin bir arada olduğu koşular dır. Bu at da olmaz diyemeyeceğimiz koşulardan biri handikap 13 diğeri de handikap 15 koşular dır. Hal böyle olunca çoğunlukla bu şarttaki koşulara çoğu zaman abanıyoruz. 


Bu koşuda da iki türlü düşünüyorum. Ya tek yada çok fazla at.


Son koşusunda çok geç atağa kalkınca kaybeden (12) KARAZEYTİN yerinde yürürse bu rakipleri geride bırakır. Riski bu koşuda almak isteyeler için tek önerim dir.


Böylesine zorlu bir koşuda risk almak istemeyenler için rakip önerilerim şablonum da ki gibidir.

6.

(3) SUHARRY 800.000 TL den fazla para kazanmış bir isim. Böyle bir atın satış koşusunda olması tuhaf doğrusu. İlerleyen yaşı nedeniyle olabilir elbette. Veya bazı problemleri var. Bildiğim kadarıyla her hangi bir sorunu yok ve kendisi için çok çok uygun rakiplerle koşuyor. Normal koşullarda bu gurubu kolay geçmesini bekliyorum. Ancak şimdiye kadar çimde sadece bir birincilik alması beni düşündürüyor. Yine de alternatif tek olabilecek bir isimdir.


Tek olarak değerlendirmek istemeyen ve son ayağa daha sağlam gelmek isteyenler için rakip önerilerim şablonum da ki gibidir.

Bursa Normal Altılı Ganyan Şablonu

1.AYAK: 4 SUPER STEEL

2.AYAK: 7 AKYAZILI HANDE

3.AYAK: 8.7.4.12.6.3

4.AYAK: 6 BEKLENEN // 5.4.1.3.2

5.AYAK: 12 KARAZEYTİN // 9.5.4.3.6.1.14

6.AYAK: 3 SHARRY // 15.19.5.13.8.2.10.17

Bursa Riskli Altılı Ganyan Şablonu

1.AYAK: 4.3.6.10.9.5

2.AYAK: 7.10.11.9

3.AYAK: 8.7.4

4.AYAK: 6 BEKLENEN

5.AYAK: 12 KARAZEYTİN

6.AYAK: 3.15.19.5.13