07-01-2019 Bursa Altılı Tahmini (Ümit Bey) TUTTU

Sezon başı yarışları yine az sıfırlı ikramiyeler dağıtmaya devam ediyor. Bugün de Bursa'da oldukça zayıf bir program var. Neresinden bakarsanız bakın, bu altılının cazip bir ikramiye vermesi zor görünüyor.

Geçelim yorumlarımıza.

BURSA 1. AYAK

Yeni handikap sistemine geçildikten sonra atların handikap puannlarının genel olarak geriye düştüğünü görüyoruz.

Bu koşuda da aynı durum söz konusu.


İlk bakışta çok zor bir yarış gibi gelse de, handikap puanları ile de diğer rakiplerinden ayrılan 2 ismin dışına çıkması çok zor görünen bir koşu. 


Öncelikli olarak BAGÜRGÜZELİ değerlendirilmeye alınmalı.Son yarışında en geri gelse de, o yarışını ölçü almamak gerek. Zira safkan iyi durumda ve rakipleri oldukça zayıf.  Islak pistte çok daha iyi koşmasını beklediğim bu safkanı kuponlarınızda mutlaka bulundurun derim. 


İlk ayakta tek tercihini kullanmak isteyenler için BAGÜRGÜZELİ'ni BANKO öneriyorum. Benim kendi kuponumda tek olarak yer alacak.


MİRANGÜL bu safkana rakip olmaya çalışacak isimdir. Ben bu gün için pek rakip olabileceğini düşünmesem de, tek tercihini bu ayakta kullanmak istemeyenlerin mutlaka yazmalarını öneririm.


Bu iki ismin dışında kalanların birincilik noktasında şanslarının olacağını sanmıyorum.


(4) BAGÜRGÜZELİ BANKOM - Rakip arayanlara (1) MİRANGÜL diyorum.

BURSA 2. AYAK

ALFA KIZI bu yarış da gelmezse artık peşini bırakacağım. Hep iyi koşsa da bir türlü kazanmayı beceremeyen bir isim.  Safkanı iyi tanıyan ve daha öncede birlikte yarış kazanmayı başaran binicisi ile bugün yine uygun rakipler arasında ilk şansı ALAFA KIZI'na veriyorum.


Son yarışında Alfakızı ile birlikte koşan ve yarışı bu safkanın önünde tamamlayan YASMİN'in o yarışı dikkat çekiciydi. Bugün de iyi koşmasını bekliyorum.  Alfakızı'na ilk rakip önerimdir.


Son 5. olduğu yarışından evvel üst üste 2 yarış kazanan RABİA HANIM ağır kilosuna rağmen kaldığı yerden devam edebilir.


Son olarak da 6. olduğu yarışta sulu pistten etkilendiğini düşündüğüm, bugün bom boş kilosuyla yarışa katılan LAST PRİNCESS diyorum. Bu safkan bugün yarın içerde.


Sıralamam: (4) ALFA KIZI - (1) RABİA HANIM(6) YASMİN - (7) LAST PRİNCESS

BURSA 3. AYAK

Son yarışında Çıldır gölü gibi kabiliyetli bir ismin arkasında yarışı 2. tamamlayan (4) VİLLAGE HOOF diğer bir BANKO önerim.


Her ne kadar kısa mesafe atı olduğuna inanmasam da, uygun rakipleri yanında kazanmasını bekliyorum.

BURSA 4 . AYAK

4. Ayak şaka gibi 4 atlı bir koşu.


2 Numaralı Noble Heart için söylenecek söz yok. Şu an için garantili bir tabelası var diyebiliriz sadece. Elbette at yarışı bu hiç bir şey koşmadan belli olmaz. Ancak tecrübesizliği ile bu rakiplerle boğuşamaz.


3 Numaralı Revuka her ne kadar formda olsa da iki tane kendisinden daha dişli rakibi var. 


Koşunun (1) HASKAYA ve (4) ÇILDIR GÖLÜ arasında olduğunu söylemek için kahin olmaya gerek yok. Ben ikisini de ayırımsız yazmaktan yanayım.  Her şeye rağmen ben kendi kuponumda (3) REVUKA'ya da yer vereceğim. 

BURSA 5 . AYAK

1.20.75 lik derecesi ile grubun en iyi mesafe derecesine sahip olan ve süper form tutan (5) AKALP bugün de adını birinciliğe yazdıracaktır. Hiç de cazip olmayan programda kolay bir birincilik almasını beklediğim AKALP'i BANKO öneriyorum.


BURSA 6 . AYAK

Bursa'da son ayak dan biraz umutluyum. Burada da favoriler gelirse bu altılı simit parası bile vermez.


Önceliği 1 numaralı ACIDİLLİ FATİH'den yana kullanmak istiyorum. Bir türlü kazanmayı beceremeyen ve defalarca favori verilen bu safkan için bir kez daha umutsuz bir çarpı atalım.


Starta kalan yada çıksa da koşuya tereddütlü başlayan 7 numaralı ŞAHIMSIN çok formda. 


Koştuğu 7 yarışın sadece birinde tabela dışında kalan ve son 3 yarışında ikincilikler yapan 8 numaralı TUĞTEKİN mutlaka şans verilmesi gereken bir isim.


9 Numaralı AKŞEKER gücü nispetinde başarılı yarışlar çıkarmakta. Bir çarpı'da ona atalım derim.


11 Numaralı PAMUK HANIM son 3 yarışındaki çıkışını birincilike süsleyebilir.


4 Numaralı HAKAHAK ve 2 numaralı BABA MUTLU'da performansları ile gurupdaki diğer safkanlar arasında göze çarpan isimler.


Benim bu koşudaki rakamsal sıralamam: 1-7-8-9-11-4-2


Neticede kazanmayı beceremeyen tayların yarışıdır. Diğer yarışlarda zayıf olduğu için bu koşuda aklınıza takılan tüm atları yazıp, en azından burada cazip bir atın gelmesini bekleyebilirsiniz.

 • 1
   4 BANKO
 • 2
   4-1-6-7
 • 3
   4 BANKO
 • 4
   1-4-3
 • 5
   5 BANKO
 • 6
   1-7-8-9-11-4-2

Altılı ganyan 4-4-4-1-5-2 şeklinde sonuçlanmıştır. İkramiye 266 TL.