17.02.2019 Adana Altılısı

1.AYAK

(4) PERSISTANCE 5.5 aylık aradan sonra katıldığı koşuyu kazanırken çok beğendim. Saf kan formunu daha da geliştirdi ve tekrar kazanmaya çok yakın.


Bu kısrağı tek olarak değerlendirmeyi düşündüm, ancak o yarışı acaba dinçlik yarışımıydı diye düşünmeden edemedim. Bu nedenle yanına rakip yazacağım.


Yine uzun ara sonra yarış gören ve o koşuda çok güvendiğim (2) FLYING BIRD o gün için 2. oldu. Gelişen nefesiyle bu kez çok daha iyi koşabilir.


(8) PERHANE de yazılırsa bence bu koşu için yeterli olur. Ancak (10) JAMALA için çok iyi şeyler duydum, bu nedenle kuponuma onu da ekleyeceğim. 

2.AYAK

Bu koşuda kimin geleceğini söylemek imkansız gibi bir şey. Atarsınız tutar o başka. Ancak her koştuklarında bir başka ismin kazandığı bu gurup için yorum yapmayacağım. Benim öncelik verdiğim isimleri şablonuma ekledim. 

3.AYAK

Tam bir taktik yarışı olmasını beklediğim bir koşu.


Önde kaçacak olan BECERİKLİHAN ve GLOİN var. Onların hemen peşinde SKY WOLF olacaktır. 


Arkalarda bu saf kanları avlamak için bekleyecek olan OĞLUM BERAT ve ROYAL AVŞAR olacak.


Koşu yüksek tempoda giderse mesafe önde giden atlar için sıkıntı olacak. Yavaş geçilirse o zaman geride bekleyenlerin şansı azalacak.


Ben bu koşuda her atın koşunun gidişatına göre şansı olduğuna inanıyorum. Kendi kuponumda kapalı olacak. Sıralamam şablonum da ki gibidir.

4.AYAK

(2) MADENCİ çok düzgün ve uzun sprint yapabilen bir isim. Son koşusunda kazanmasını bekliyordum, ancak o koşuda binicisinin ne yapmak istediğini bir türlü anlayamadım. Bu defa iyi anlaştığı binicisi var üzerinde. İlk şansı veriyorum.


(6) TONGA çok şey beklenen bir isim. Ara vermiş olsa da güzel hazırlıklara sahip. Sürpriz yapabilir.


(1) CARA VAGGIO ve (5) BARTOLOMEO son koşularının rövanşına çıkıyorlar. Favorinin eksik koşması halinde şans bulabilirler.

5.AYAK

Bu koşuda (2) BİTURBO bana göre çok kolay bir birincilik alacaktır. Şayet kazanamaz ve 2. at ile gelirse benim için çok büyük sürpriz olur. BANKO BİTURBO.

6.AYAK

Son ayakta önceliği (1)  ZÜBEYİR'e veriyorum. Çok iyi yarışlar koştu ve bir süre geri alınıp dinlendirildi. Bugün yine kazanmaya en yakın isim olarak görüyorum.


Koşuda çok formda isimler var ve güçlerin denk olması işleri iyice zorlaştırıyor. 


Ben riskli bir tek olmasına rağmen (1) ZÜBEYİR'i tek yazacağım. Rakip yazmak isteyenler için önereceğim isimleri şablonuma ekledim. Ancak benin kuponumda yer almayacaklar, Farklı bir koşuda alternatif teki olanlar veya geniş oynayanlar rakip önerilerimi değerlendirebilir.

adana altılısı

Altılı ganyan 668 TL vermiştir.