23.07.2019 Ankara Altılı Ganyan Tahminleri

Ankara altılı ganyan yorumu

1.AYAK

(5) PISSCA Kocaeli pistinde çok daha güçlü rakipler arasında koştu son yarışında. Islanan ve sertleşen pistte beklenen yarışını yapamasa da, tüm olumsuz şartlara rağmen 4. olmayı bildi.


O koşudan sonra bazı ufak tefek sorunlarını halletmek için safkanı geriye çektiler. Bu yarış için Bursa da hazırlanıp geliyor.


Son galobunu da kendisini iyi tanıyan ve daha önce de birlikte 2 yarış kazanmış olan İ.DİNAR yaptırmış.


Bir yarış önce Ankara da katıldığı tek yarışını da kazandı. Bu pisti sevdiğini söylemek yanlış olmaz. Çünkü o yarışını çok kolay kazandı.


KARAFIRAT'ın tempo vermesini beklediğimiz koşuda, etkili sprintiyle fotoyu önde geçmeye çok yakındır. Erkek rakiplerine karşı mücadele verecek olsa da alternatif tek arayan veya ufak kupon yapanlar tek olarak değerlendirebilir.


(4) KAIZER SOZE sorunları nedeniyle son dönemde fasılalarla koşsa da, kısa ara sonrası gördüğü yarış bu safkana yaramış. İdmanlarında gözle görülür ilerlemeler var. Bu koşu dahil takibe almakta fayda var.


(9) JAMES Ankara dışında sadece bir defa Kocaeli pistinde şansını deneyen ve sonrasında tekrar kendi evinde koşmaya devam eden bir isim. Sınırlarını bilerek koşturulan bir safkan. Tam bir handikap atı. Sahipleri de boş macera arayıp safkanı sert gruplarda gereksiz yere üzmüyor.


İlk kez böylesine bir kiloyla koşacak olması da dikkatlerden kaçmamalı. Son yarışına göre 9 kilo daha uygun kilo ile start alacak safkan ihmal edilmemeli.


(3) KARAFIRAT koşunun temposunu belirleyecek isim. Mesafesinde koşuyor ve binicisi safkanı iyi tanıyor. A.Çelik de çok formda ve Ankara da da ayrıca başarılı. Kim ne derse desin, bu adam at seçmeyi iyi biliyor. Her bindiği at gelecek diye bir kaide yok tabi, ama bir ata birden fazla kez binerse kesinlikle takip edilmeli.


Bu atı iyi tanıyor, daha önce de 2 defa kazandı. Bu kez 3 olabilir.


(6) BRACCIOFERRO start problemi nedeniyle aslında değerlendirmeye almayacağımız bir safkandı. Ama son koşusunu 3 boy startta kalmasına rağmen 63 kilo ile, üstelik kazanma yüzdesi düşük bir apranti ile kazanınca yazmadan olmaz dedik. Üzerinde de Özcan olunca bir çarpı da ona atılır.

2.AYAK

(4) BABAARİF  8 kum yarışından 6 birincilik 2 4. lük çıkardı.Çimde ve Sentetik kumda da kazansa da, kaba kumda daha bir başka koşuyor. Şayet Ankara pistini yadırgamazsa kazanmaya çok yakın görüyoruz.


(2) ÇALTEPE son koşusunda kendinden büyük atlar arasında bir G1 macerası yaşadı. O yarışını ölçü almamak lazım. Bu defa yaşıtları arasında birincilik mücadelesinin içinde olacaktır. Daha önce Ankara da bir çim koşu kazanmıştı, bu yarışla Ankara da ilk kum yarışını kazanabilir.


(1) ATEŞBİBİ çok yumuşak veya ağır pisti sevmiyor. Son yarışında da pist çok yumuşak olunca, Selim safkanı karşı bariyerlerden dolaştırdı. Neredeyse tribünden koşacak dedik hatta. Bu kadar dolaşmasına rağmen az farkla 3. kaldı.  Bu kez kazanabilir.


(7) GÖLDEM tempolu giden yarışlarda iyi son veren bir isim. Kumda henüz tabela dışında kalmadığını da unutmamak lazım. Koşunun sürprizini gerçekletire bilir.

3.AYAK

(5) MAHZUNKRAL sahiplerine biraz fazla ekmek yedirmiş olsa gerek. İstanbul'a sanki açık yarışa gider gibi handikap 16 yarış koşmaya götürdüler safkanı. Yahu kardeşim bu kadar istikrarlı koşan bir at bulmuşsunuz, belanızı mı arıyorsunuz?. At sahiplerinin bu yersiz aç gözlülükleri nedeniyle nice atlar heba olup gitti.


Gelelim bu koşuya. Şayet MAHZUNKRAL 6 gün önceki koşudan ve git geller den etkilenmemişse bu rakipleri 5-6 boy ayırır. Bizim bankomuzdur. Etkileneceğini düşünenler buraya kimi yazsalar olur. 

4.AYAK

(6) SPARROW HAWK bom boş kilosuyla lehine mesafede ihmale gelmez.


(3) AEGENAS DREAM son koşusunu tekrarlarsa kolay kazanır.


(2) LAPREGRINA kilo dezavantajına rağmen daha önce geride bıraktığı rakipleri arasında ihmale gelmez.


(5) RING OF FIRE sürekli iyiye gidiyor. Mesafeyi sever ve her an kazanabilecek kıvamda.

5.AYAK

(5) HASANET HASAFET ile anneden kardeş.Çalışmalarında oldukça iyi görünmüş. Canlı izleme şansımız olmadı ama galoplarını biz de incelediğimizde iyi dereceler yaptığını gördük.


Potansiyeli çok yüksek bir tay olduğunu söyleyen çok kişi var. Daha koşmadan şampiyon adayı diyenler bile var. Ama önce bir yarışını görmemiz lazım. Şampiyon olmak öyle kolay değil. Şampiyon at sadece bir sezon iyi koşan at değildir. Kaldı ki bu tay daha hiç koşmadı.


Bu tay sahaya çıkıp çok rahat bir koşu da kazanabilir. Ona bir şey dediğimiz yok. Ancak hazır durumda olan rakiplerini de yazıp tay yarışında işi biraz daha sıkı tutmakta fayda var.

6.AYAK

(5) KARAATEŞ startan düzgün çıkarsa kazanır. Ama çıkar mı çıkmaz mı hiç belli değil.


(2) GİZMO çok iyi durumunu koruyor. Hataları geri çevirmez. 


(1) ADALETLİ KASIRGA geçen yarışında hayal kırıklığı oldu. Ahmet ÇELİK de o yarışta ya ata fazla güvendi, ya aklı başka yerdeydi. Bu kez farklı koşabilir.


Ufak oynayanlar için bu 3 isim yeterli olur. Geniş oynayanlar bir kaç cazip safkan arayabilir. 

Ankara altılı şablonu

  • 5 PISSCA  // 4.9.3.6
  • 4.2.1.7 
  • 5 MAHZUNKRAL
  • 6.3.2.5
  • 5.8.3.4.2.1
  • 5.2.1  // 3.11.4