Kır Saçlı 31-01-2019 Şanlıurfa Altılısı

1. AYAK

Altılı ganyanın ilk ayağında birbirlerini sürekli geçmiş pek çok isim var. Performansları bir ileri, bir geri giden bir çok tayın bir araya geldiği zor bir koşu.


Diğer rakipleri ile koşmamış veya koştuğu rakiplerine üstünlük sağlamış olan 4 ismi öne çıkarmak istiyorum.


Bunlardan ilki (11) PRENSES CINDY


Bu safkan Şanlıurfa pistinde koştuğu 2 yarışını 3. ve 2. olarak tamamladı. Bu defa kazanmaya çok daha yakın olduğunu söyleyebiliriz. Bu pistte üst üste başarı gösteren safkanlara her zaman öncelik tanımak lazım. Ufak kuponlar için tek olarak da değerlendirilebilir.


(1) ARALBEY  Bu pistte ilk kez koşacak olsa da, vasat rakipler arasında kendisine bir şans bulabilir. Zor koşuda değerlendirin derim.


İlk kez koşacak olan (3) FATİH REİS her ne kadar yeterli hazırlığı olmadığını düşünsem de benim değerlendireceğim bir diğer isimdir. Zira yüksek ikramiye hedefleyenler için bu tip riskler almak şart.


Son olarak da (6) RED WIND diyeceğim. Bu safkan da İstanbul dan geliyor. Bu koşu için yaptığı 1000 metrelik galobu fena sayılmaz. 

2. AYAK

İlk bakışta göze çarpan isim kesinlikle (1) ÖZÜN. Bu safkan Şanlıurfa da katıldığı son 9 yarışın tamamını tabela içinde tamamladı ve hep birincilik mücadelesinde oldu. Bu kadar büyük bir istikrar ortaya koyan safkan kesinlikle şans vermeyi hak ediyor. İlk şansı versem de, ağır kilosunun sorun olacağını düşünüyorum çünkü 63 kilo ile daha önce hiç koşmamış bir isim. 


Rakip olarak cazip bir isimle başlamak istiyorum. (4) OTANTİK bu gurubun en iyi derecesine sahip ismi. Son zamanlarda formu pek iç açıcı değil ama safkan toparlanma çabası içinde ve koşuda bombayı patlatırsa hiç şaşırmam.


(7) SUPREME son koşusunda hayal kırıklığı oldu. Bu defa mesafe kısa olsa da iyi durumuyla ihmale gelmez.


(9) MARMARAY yarış kollayan bir safkan. Bugün de şanslı.


Adım adım birinciliğe yaklaşan ve son iki koşusu tatminkar (2) ISTANBUL HAUSE mutlaka etkili bir yarış koşmasını beklediğim diğer bir isim.


Henüz Şanlıurfa da kazanamamış olsa da çok iyi durumuyla (12) FALL THE SUN bu pistte ilk galibiyetini alabilir.


Uzun ara sonra koşacak olsa da dinçlikle iyi bir koşu çıkarabilecek durumdaki (16) SUNNY DAY değerlendirilebilir.


(8) DELİ İMPARATOR - (11) SERHOŞ DEDE ve (6) TONY OBELIX de takibimde olan ve bugün kuponumda şans vereceğim isimlerdir.

3. ayak

Bu koşu da gerçekten çekişmeli geçmeye aday. Ben ayrım yapmadan 5 safkanı değerlendirmekten yanayım. Rakamsal sıralamam: 7-4-3-1-5

4. AYAK

(1) BİLDENHAN için fazla söze gerek yok. Bu rakipler arasında kazanması çok normal sonuçtur. Şayet bu safkanı tek yazmazsak, rakibi olarak hepsi yazmamız gerekir. BANKO olacaktır.

5.ayak

(5) TOP RUNNER son koşusunda kazanmasını beklediğim bir isimdi. Ancak o gün yarışı en gerilerde takip edip, dış kulvardan dolaşarak koşunca ancak 3. olabildi. Bu defa daha da kısalan mesafede o kadar gerilerde beklemeyip, rakiplerini geçmesini bekliyorum.İkinci BANKOM.

6.AYAK

Son ayak bence 3 isim arasında geçer. Bunların dışına çıkarsa gelecek atı bulmak için fal açmak lazım.


(1) DEHİBE HANIM bu pistte katıldığı 5 yarışın üçünü 1. tamamlarken diğer iki koşuda ise 2. oldu. Şanlıurfa pistinde bir başka koştuğu aşikar. Alternatif tek olarak değerlendirilebilir.


(2) ALANKOZ bu pistte koştuğu 3 yarışın birinde tabela dışında kalırken, birinde 3. ve son koşunda da 1. oldu. Sevdiği pistte uygun rakipler arasında şans verilmeli.


(13) REMİLİKIZ ve (14) ŞEKERSEVGİ de benim bu koşuda sürpriz beklediğim isimler.

KÜÇÜK KUPON 2.5 TL

1.AYAK: (11) PRENSES CINDY

2.AYAK: 1-4-7-9-2-12-16-8-11-6

3.AYAK: 7-4-3-1-5

4.AYAK: (1) BİLDENHAN

5.AYAK: (5) TOP RUNNER

6.AYAK: (1) DEHİBE HANIM

GENİŞ KUPON 40 TL

1.AYAK: 11-1-3-6

2.AYAK: 1-4-7-9-2-12-16-8-11-6

3.AYAK: 7-4-3-1-5

4.AYAK: (1) BİLDENHAN

5.AYAK: (5) TOP RUNNER

6.AYAK: 1-2-13-14